İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
NİĞDE
Niğde Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

TABİİ AFET NEDENİYLE MEYDANA GELEN HASARLARIN TESPİTİ TOPLANTISI YAPILDI 16 Şubat 2018
foto
4123 sayılı “Tabii Afet Nedeniyle Meydana Gelen Hasar ve Tahribata İlişkin Hizmetlerin Yürütülmesine Dair Kanun” gereğince, İl Özel İdaresi ve Belediye sınırları içerisinde tabii afet nedeniyle meydana gelen alt yapı hasarlarının hasar keşiflerini düzenleyecek olan komisyonun yapacakları işlemlere ilişkin olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
[Devamı]
11. KALKINMA PLANI ANKETİ 16 Şubat 2018
foto
Başbakanlık Genelgesi gereğince On Birinci Kalkınma Planı Hazırlıkları kapsamında anket çalışması yürütülmektedir. Vatandaşlarımızında Kalkınma Planı sürecine dahil olması için; https://kbanket.kalkınma.gov.tr/index.php/473257/lang-tr adresi üzerinden erişim sağlanabilecektir.
[Devamı]
AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI 14 Şubat 2018
foto
2018 yılı Afet Bilinci Eğitimleri kapsamında, yıl içerisinde 47 adet lise ve ilkokul, 19 adet yatılı okul pansiyonu olmak üzere 66 adet eğitim kurumu planlamaya alınmıştır. Bu çerçevede, 13.02.2018 tarihinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile eğitim programımız başlamış olup, bahar dönemi sonuna kadar eğitimler tamamlanacaktır.
[Devamı]
Niğde Valiliği Proje Planlama Koordinasyon ve Eğitim Ofisinden (NİPRO) İYİ YÖNETİŞİM UYGULAMA ÖRNEĞİ 01 Şubat 2018
foto
Değerli çalışma arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere Kamu Personeli Anketi-1ofis Web sayfasında yayınlanmıştır. Biz kamu çalışanlarına '' kendimiz kurumumuz, Niğde kurumları ve Niğde için gelecekte nerde olacağımızı belirleme fırsatı, verenlerden ve emeği geçenlerden Rabbim razı olsun. Niğde de daha güzel işler olacak lütfen anket fırsatını değerlendirelim.Şimdiden katkınıza teşekkür ediyorum.
[Devamı]
ULUAĞAÇ KÖYÜ YOLUNDA MAHSUR KALAN 4 KİŞİ KURTARILDI 25 Ocak 2018
foto
Uluağaç Köyü Kırsalında olumsuz hava şartları nedeniyle aynı aileden dört (4) kişi ticari araç içerisinde mahsur kalmış , 112 Acil Çağrı Merkezi aracılıyla arama ve kurtarma ekibimizden yardım talep etmişlerdir. İhbarın alınması üzerine olayın vuku bulduğu bölgeye ekibimiz ivedi bir şekilde sevk edilmiştir.
[Devamı]
KOÇAK KÖYÜNDE AFET ETÜT İNCELEMESİ YAPILDI 25 Ocak 2018
foto
Ulukışla Kaymakamı Sayın Muhammet GÜZEL ve mühendis arkadaşlarımızla Koçak Köyünde incelemede bulunduk. Köy Muhtatına ve halkına misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz.
[Devamı]
GÜVENLİ, DEFANSİF VE İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DEVAM ETMEKTEDİR... 24 Ocak 2018
foto
Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Güvenli, Defansif ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitiminin 2 günlük teorik eğitimi tamamlanmış olup, buğün itibariyle uygulamalı ve pratik olarak sahada eğitimlerimize devam etmekteyiz.
[Devamı]
Erasmus KA2 Göçmenler Dışlanmasın Projesinin Etkinlik Toplantısı Yapıldı 24 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüzün proje ortağı olduğu Erasmus KA2 kapsamında yürütülen M.I.N.E.- Göçmenler Dışlanmasın (Migrants not Excluded) adlı proje dahilinde ulusal etkinlik olarak 23.01.2018 tarihinde saat 14:00'de Niğde Ticaret ve Sanayi Odası salonunda proje tanıtım toplantısı düzenlenmiştir.
[Devamı]
ÜÇ KAPILI YOLUNDA KARA SAPLANAN ARAÇ EKİBİMİZ TARAFINDAN KURTARILMIŞTIR.... 22 Ocak 2018
foto
22.01.2018 tarihi öğle saatlerinde Çamardı İlçesi istikametine ilerleyen ticari araç , Üç Kapılı Köyü mevkisinde kar fırtınası sebebiyle yolda biriken kar kütlesine saplanmış, araç içerisinde bulunan üç kişi mahsur kaldıklarını bildirip, arama ve kurtarma ekibimizden yardım talep etmişlerdir.
[Devamı]
2017 YILI ARAMA VE KURTARMA EKİBİMİZİN GÖREV İSTATİSTİKLERİ 22 Ocak 2018
foto
2017 yılı içerisinde Arama ve Kurtarma Ekibimiz toplam 168 olaya müdahale etmiştir. Müdahale edilen olaylarda 27 vatandaşımız ölü, 55 vatandaşımız yaralı, 54 vatandaşımız ise sağ olarak kurtarılıp tahliye edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617