İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Niğde Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Niğde Genelinde Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor! 15 Kasım 2018
foto
METEOROLOJİK UYARI Niğde Genelinde Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor! Bölgemiz genelinde (Konya, Aksaray, Karaman ve Niğde) tahmin edilen karla karışık yağmur ve kar yağışının, bugün akşam saatlerinden itibaren, Niğde il genelinde KUVVETLİ kar yağışı (5-20 cm) olması beklendiğinden; illimizdeki karayollarında Ulukışla Pozantı Niğde-Çiftlik, Altunhisar-Çiftlik, Niğde-Çamardı arası başta olmak üzere, kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don hadisesi ile görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
Hasar Tespit Çalışma Grubu Toplantısı 15 Kasım 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan İl Afet Müdahale Planı gereğince, meydana gelen deprem, sel, yangın ve benzeri her türlü ölçekte afet olayları nedeniyle gerçekleştirilecek bina hasar tespiti çalışmaları hasar tespit çalışma grubunun ana çözüm ortağı olan Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün, vatandaşların eşyalarında meydana gelen hasarların tespiti ana çözüm ortağı olan Defterdarlığın görevleri arasında yer almaktadır.
[Devamı]
Ekiplerin 2 Saatlik Çalışması Sonucu Yavru Köpek ve Annesi Kurtarıldı... 07 Kasım 2018
foto
Niğde Uluağaç barajının kayalıklar bölgesinde yavru bir köpeğin iki kaya arasındaki yarığa sıkıştığı vatandaşlar tarafından tespit edilmiş, ekibimizden kurtarılması için yardım talep edilmiştir. Olay bölgesine ulaşan AFAD Niğde , Niğde Belediyesi İtfaiye Ekibi, Tarım İl Müdürlüğünün Veteriner Ekibi ile birlikte 2 saatlik çalışma sonucu yavru köpekle annesi kurtarılmıştır. Bir canın daha hayata tutunması için emek sarf eden Arama Kurtarma ekibimize, Niğde İtfaiye Personeline,Tarım İl Müdürlüğü Personeline kurtarma çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.
[Devamı]
İHH'DAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET 02 Kasım 2018
foto
Niğde İHH Başkanı Ömer KESKİN ile İHH Arama Kurtarma Ekip Başkanı Ramazan AYDIN Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
[Devamı]
KAPODAKYA YER BİLİMLERİ SEMPOZYUMUNA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİ İLE KATILDIK 31 Ekim 2018
foto
24-26 Ekim tarihlerinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde düzenlenen Kapadokya yerbilimleri sempozyumuna Müdürlüğümüz İyileştirme ve Planlama Risk Azaltma personellerinden, Jeoloji Mühendisi Selami Kılıçel ve Jeofizik Mühendisi Kaan Öcal İnşaat Yük. Müh. Hakan Karaca, Şehir Plancısı Serkan Gökalp 4 adet bildiri göndererek katkıda bulunmuşlardır.
[Devamı]
Niğde Aladağlarda Mahsur Kalan 3 Dağcı Kurtarıldı... 31 Ekim 2018
foto
Niğde Çamardı / Aladağlar bölgesine zirve tırmanışı yapmak için gelen uç kişilik dağcı grubu 28.10.2018 tarihinde Aladağlar kayacık tepesinde rotalarını kaybedip, mahsur kaldıkları bilgisini 112 A.Ç.M. aracılığıyla bildirip yardım talep etmişlerdir. İhbarı alan ekibimiz hazırlıklarını yapıp ivedi biçimde olay bölgesine hareket etmiş olup, araçların son çıkabileceği nokta olan sokullu pınarına kadar araçla hareket etmişlerdir. AFAD,JAK,UMKE ekipleri bölgede olayla ilgili kısa bir değerlendirme yapıp 7 kişilik bir ekip dağcılara ulaşmak için harekete geçmiştir.Ekiplerimizin dik ,sarp , karlı ve bazı bölgeleri teknik tırmanış gerektiren yerlerden geçerek 5 saattin sonunda dağcılara ulaşıp mahsur kaldıkları yerden teknik malzemeler kullanarak kamp alanına getirilmiştir. Arama ve Kurtarma faali...
[Devamı]
İL MÜFTÜLÜĞÜNDE AFET VE ACİL DURUM HİZMETLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI 31 Ekim 2018
foto
İl Müdürümüz Şevki TÜRK, İl Müftülüğü personeli ile Afet ve Acil Durum Hizmetleri hakkında isitişare toplantısı yaptı.
[Devamı]
Meteorolojik Uyarı (Zirai Don, Karlakarışık Yağmur ve Kar, Kuvvetli Rüzgar) 25 Ekim 2018
foto
YAĞIŞ: Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesi bölgemiz genelinde (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) etkili olmaya devam etmekte ve buna bağlı olarak bugün (25/10/2018) Bölgemiz genelinde aralıklarla yağmur yer yer karlakarışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, Konya’nın Akşehir, Hadim, Taşkent, Doğanhisar, Derbent, Hüyük, Beyşehir, Seydişehir, Ahırlı, Derebucak, Yalıhüyük, Güneysınır, Bozkır, Akören, Yunak, Çeltik ve Tuzlukçu, Halkapınar, Akasaray’ın Güzelyurt ve Gülağaç, Karaman’ın Sarıveliler, Başyayla, Ermenek ilçeleri ile Niğde il genelinde yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir.
[Devamı]
Bor Devlet Hastanesi 2018 Yılı Yangın Tatbikatına Katıldık... 23 Ekim 2018
foto
Bor Devlet Hastanesinde 19.10.2018 tarihinde Yangın Tatbikatı yapılmış, söz konusu tatbikata AFAD Niğde arama ve kurtarma ekibimizde katılmıştır. Bor Belediyesi İtfaiye ekipleri UMKE,112 Acil Sağlık Hizmetleri,AFAD ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis ekiplerinin katılımı ile birlikte binanın olası yangın anında bina tahliyesi ve hasta kurtarma konulu yangın tatbikatı yapılıp, tatbikatın tamamlanmasından sonra personellere yangın söndürme tüplerinin kullanılması gösterilmiştir. Acil durum ekiplerinin olaya anında müdahale etmesi ile birlikte yangın tatbikatı başarı ile tamamlanmıştır.
[Devamı]
Hizmetiçi Eğitim Kapsamında Yangınlar Konulu Sunum Yapıldı... 23 Ekim 2018
foto
23.10.2018 tarihi saat 10:00 da Müdürlüğümüzün toplantı salonunda Arama ve Kurtarma Teknisyeni Murat KESTEK ekibimizin ilimizde müdahale ettiği ve etmesi muhtemel yangın olaylarıyla ilgili sunum yapmıştır. Yangın konulu eğitim sunusuna İl Müdürü Şevki TÜRK, A.A.D.Y.M. Şube Müdürü Ercan YENİGÜN ve Arama Kurtarma Ekibi katılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2627282930