İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
NİĞDE
Niğde Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI.. 10 Mayıs 2018
foto
09.05.2018 tarihinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yangın ve Tahliye Tatbikatı yapıldı. Söz konusu tatbikata Arama ve Kurtarma ( AFAD ) Ekibimiz katılmış olup, senaryo gereği hastanede meydana gelen yangına itfaiye ekipleri müdahale etmiş, AFAD Niğde ve UMKE ekipleride koordineli bir şekilde hastanede tedavi gören hastaların, hastane dışına tahliyesini sağlamıştır.
[Devamı]
Ulusal İtfaiye Sempozyumu 09 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı koordinasyonunda İstanbul'da gerçekleşen "Ulusal İtfaiye Sempozyumu'na Niğde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü adına İl Müdürümüz Şevki TÜRK katılmıştır.
[Devamı]
MAHSUR KALAN 7 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI 07 Mayıs 2018
foto
05.05.2018 tarihinde Fesleğen Köyü dağlık arazisine kamp yapmak için giden 7 üniversite öğrencisi, bölgedeki yoğun yağmur ve rüzgar nedeniyle mahsur kaldıkları bilgisini iletip, 112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla ekibimizden yardım talep etmişlerdir.
[Devamı]
AFAD Osmaniye'yi Ziyaret Ettik 07 Mayıs 2018
foto
03.05.2018 tarihinde AADYM Şube Müdürü Ercan YENİGÜN, Arama Kurtarma Ekip Şef V. Hacı Ali YILDIZ, Arama Kurtarma Teknisyeni Ali Galip ÖZEN, Muhasebeci Cebrail ÖZDEMİR VE Ambar Memuru Turan BAŞER AFAD Osmaniye Müdürü Sn. Serhat BULUT’u, müdürlük personelini ve Cevdediye Geçici Barınma Merkezini ziyaret etmişlerdir.
[Devamı]
METEOROLOJİK ÖNLEMLER 30 Nisan 2018
METEOROLOJİK ÖNLEMLER ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE SEL Meteorolojik uyarıları dikkate al. Evdeki değerli eşyaları yüksek bir yere koy. Kimyasal maddeleri yüksek yere koy. Açık alanda isen yüksek yere çık. Gerekmedikçe dışarı çıkma. Evde su girişlerini kapat. Sel suyu ile temas eden yiyecekleri kullanma. Selde araç kullanma. Ark, vadi, hendeklerden uzak dur. Kendini ve aileni güvenli bölgeye taşı. Seli durdurmaya çalışma ve 112’ye haber ver. DON VE BUZLANMA
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA AMİRLERİ EĞİTİMİ YAPILDI 27 Nisan 2018
foto
Sivil savunma uzman kadrosu ve personeli bulunmayan Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Planlamaya Tabi Özel Kuruluşların sivil savunma hizmetinin düzenli olarak yürütülmesi maksadı ile, 16 – 26 Nisan 2018 tarihleri arasında kurumlarda görev yapan sivil savunma amirlerine, sivil savunma hizmet içi eğitim kursu düzenlenmiştir.
[Devamı]
Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları Planlama ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Seferberlik ve Savaş Hali Hazırlıkları ile ilgili çalışmaları değerlendirmek üzere Müdürlüğümüz toplantı salonunda Vali Yardımcımız Ekrem AYLANÇ Başkanlığında Garnizon Komutanı temsilcisi, İl Jandarma Komutanı temsilcisi ve Belediye Başkanlığı temsilcisi ile diğer kurum amirlerinin katılımlarıyla Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları Planlama ve Koordinasyon Kurulu toplantısı yapılmıştır.
[Devamı]
Himmetli Köyünde Kuyuya Düşen Köpekler Kurtarıldı 19 Nisan 2018
foto
17.04.2018 tarihinde Niğde Merkeze Bağlı Himmetli Köyünde 9 m. su kuyusuna düşen iki köpek; Niğde Belediyesi Hayvan Barınağı ekibi ile birlikte AFAD NİĞDE ( Arama ve Kurtarma Ekibi ) nin yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu bulundukları yerden kurtarılmışlardır.
[Devamı]
NETCAD ÇALIŞTAYINA KATILDIK 19 Nisan 2018
foto
İmar planı çalışmalarında kurum görüşü vermede, jeolojik etüt raporu hazırlamada, afete maruz bölge çalışmaları yapmada ve bunları sayısallaştırma işlemlerinde özellikle İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan jeolojik etüt raporlarında altlık olması amacıyla Adana HiltonSA Otelinde "NETCAD Tapu Çalıştayı" yapılmıştır. Müdürlüğümüz personelinden Şube Müdür V. Oğuz ÇOLAK,Jeoloji Mühendisi Selami KILIÇEL, Jeofizik Mühendisi Kaan ÖCAL, Şehir Plancı Serkan GÖKALP ve Çözümleyici Şerife KALKAN çalıştaya katılmıştır.
[Devamı]
Bozköy Kasabasında Kaya Islahı Kapsamında Yüzey Analizlerinin Çalışması Yapıldı 13 Nisan 2018
foto
Çiftlik İlçesi Bozköy Kasabasında kaya düşmesine karşı alınabilecek önlemlerin belirlenmesi amacıyla halen devam edilen çalışmalarda; AFAD teknik personelinin kontrolünde, yüzey analizi çalışmalarına altlık olmak üzere drone kullanılarak ölçümler gerçekleştirilmiştir. Arazinin 3 boyutlu fotoğraflarının çekilerek arazi modellemesi çalışmaları ile riskli kaya tepstinin çok daha olası olacağını belirten yetkililer,bu çalışma sayesinde kaya ıslahı çerçevesinde yapılmakta olan yüzey analizi sorununa mühendislik çözümlerinin getirileceğini ve diğer benzer çalışmalarında artık bu yöntemler kullanılarak yapılacağını belirttiler.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1718192021